چهارشنبه 29 شهریور 1391 :: نویسنده : گمنام گمنام

فرزندی خلف

ویژگی حسن صداقت و راستی بود

از حاج حسن آقا جز صداقت و راستی ندیدم اصلا به یاد ندارم که حرف مرا گوش نکند. بچه منظمی بود هرگز یاد ندارم که ایشان حتی تنبیه شود.شهید شدن علی آقا خیلی مرا سوزاند .ایشان در شب 21ماه مبارک رمضان به دنیا آمد و در روز عاشورا شهید شد.یک بچه فوق العاده مهربان و دلسوز بود و خیلی کمک من می کرد .یک بچه فقیر نواز بود یک آب نبات به تنهایی نمی خورد .بعد از 30سال از شهادت این بچه دارم می سوزم.

بهترین خاطره ام از حسن آقا این است که این بچه بی وضو راه نمی رفت ونمازش را اول وقت می خواند.شما جوان ها بدانید که کار این جوان آن قدر عالی بود که من همیشه تعجب می کردم که پسر من نیم ساعت قبل از نماز صبح بیدار می شد و در تاریکی زیارت عاشورا می خواند.هیچ وقت زیارت عاشورا را از دستش کنار نمی گذاشت .تا به یاد ندارم که ایشان یک نماز جمعه را جا بگذارد تمام نماز جمعه هایش را رفته است.خیلی شاد و بشاش و خوش پوش بود.ورزشکار کوهنورد و یک پارچه آقا بود .دعای سمات می خواند بعد از دعای سمات چند  دعای دیگر می خواند مثل حدیث کسا خیلی معتقد  بود به حدیث شریفه کسا باز می کرد و تفسیر می کرد .

21سال شاهد این چند چیزی بودم که به شما گفتم همه این ها بود که فرزند مرا به  بهشت فرستاد .تقوا و غریب نوازی این بچه منحصر به فرد بود . ما یک خیریه ایجاد کردیم که گره از مشکلات خیلی ها را باز می کند .تمام مخارج خیریه ما را ایشان می دادند.

همیشه از حسن راضی بودم

در دوران کودکی با ایشان هیچ مشکلی نداشتم بیشتر اوقات در منزل یا مسجد بودند.زمان جنگ من 4فرزندم را به جبهه فرستادم و تنها بودم .دشمن از زمین و هوا به کشور حمله می کرد من راضی نبودم فرزندانم در منزل باشند.

پیام مادر شهیدان

مادر شهید حسن تهرانی مقدم در پایان گفت:در زمانی که همه بچه ها این  طور زحمت می کشیدند همه باید راه آن هارا ادامه دهند.باید غریب نواز باشند،به همسایگان توجه کنند،به زندگی شان دلداری بدهند ،با مردم باشند و مردم دار ،راه شهدا را ادامه دهند حافظ خون شهدا باشند.

بر گرفته از سخنان مادر بزرگوار شهیدان تهرانی مقدم

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :