دکتر محسن رضایی؛ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام:
به کمک حسن ها برای اولین بار پس از صد سال از عمر ساخت موشک در جهان، جمهوری اسلامی ایران هم به یک کشور موشکی تبدیل شد. هر چند افراد زیادی در ایجاد توانایی موشکی ایران، نقش داشتند ولی از برجسته ترین آنها شهید حسن مقدم بود.

سرلشگر سید حسن فیروزآبادی؛ رئیس ستاد کل نیروهای مسلح:
خط سیر شهادت یک خط سیر دائمی است و همیشه تداوم دارد و در نتیجه مجاهدانی که کار خود را به نتیجه می رسانند مزدشان را با شهادت می گیرند. بنابراین چنین حادثه ای اگر چه بسیار دردناک و غم انگیز است اما هیچ تأثیری در مسیر حرکت جهاد خودکفایی سپاه و اقتدار جمهوری اسلامی ایران ندارد

حجت الاسلام والمسلمین علی سعیدی؛ نماینده ولی فقیه در سپاه
این شهید بزرگوار ذهن بسیار فعال و استراتژیستی داشت و در تغییر کاربری تجهیزات دفاعی نیز نقش مهمی را ایفا کرد.

سرلشگر پاسدار محمدعلی جعفری؛ فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
حقیقتاً این شهید بزرگوار، فردی منحصر به فرد بود، چرا که از تجربیات بسیار خوبی برخوردار بود و اکثر این تجربیات را در دوران دفاع مقدس به دست آورده بود. ایشان در همه امور به حضرت حق توکل می کرد.

دکتر علی لاریجانی؛ رئیس مجلس شورای اسلامی
سردار سرلشگر پاسدار دکتر حسن طهرانی مقدم عمری را با مجاهدت و پایمردی در راه حق گذراند و در صراط مستقیمی که یافته بود، هرگز سستی به خود راه نداد. او از بندگان مخلصی بود که خدا را با همه وجود باور داشت و در راه او، سر از پای نمی شناخت و سرانجام نیز به آرزوی دیرین خود که لقای پروردگار با چهره ای خونین بود، رسید.

آیت الله محی الدین حائری شیرازی
این شهدا وثیقه ظهور ولی عصر (عج) هستند که البته هنوز به حد نصاب نرسیده است.

محمود شعاعی؛ رئیس فدراسیون کوهنوردی کشور و از دوستان شهید
سردی، آرامش و انرژی نهفته کوهستان در بین ما به گرمی، جنب و جوش و حرارتی وصف ناشدنی تبدیل شد.

دریابان علی شمخانی؛ دبیر شورای عالی امنیت ملی و رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی دفاعی
راه و هدف شهید مقدم از بین رفتنی نیست.

محمد کاظمی؛ فرزند شهید احمد کاظمی
پس از شهادت پدرم، حاج حسن همواره به ما روحیه میداد و در برخوردش با ما و حتی در آغوش گرفتن صمیمانه اش احساس می نمودیم تنها نیستیم.

حجت الاسلام والمسلمین سید مصطفی میرلوحی؛ عضو هیأت امنای بنیاد فرهنگی صبح قریب
در تکوین شخصیت بزرگ سردار شهید تهرانی مقدم عوامل بیشماری وجود دارد که می توان از جمله آن به نقش مادر اشاره داشت. وقتی فرزندی در دامان یک خانواده پاک و مطهر رشد می کند و با مسجد، امامت، معارف، اهل بیت، قرآن و عترت مانوس می شود و انس می گیرد نباید کمتر از این انتظار داشت.

کریم صفایی؛ مسئول سابق تربیت بدنی نیروی هوائی سپاه و از دوستان شهید
همیشه دنبال نوآوری بود و عمیق به مسایل نگاه می کرد. همیشه برتر فکر کردن را به دوستانش یادآوری می کرد و از ایده های نو هم استقبال می کرد حتی اگر این ایده از ذهن یک فردی که به لحاظ مسئولیتی و مقامی هم از او پایین تر بود.

سردار علی شمشیری؛ دستیار و مشاور عالی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح
حاج حسن شخصیتی جامع بود یک بعدی نبود، یعنی در ورزش، در کار فنی و تخصصی خودش، در مسائل عبادی، اخلاقی، فکری و سیاسی جامع الاطراف بود.

سردار امیرعلی حاجی زاده؛ فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
شهید حسن تهرانی مقدم هر جایی که احساس می کرد باید کاری انجام بدهد، همان جا انجام می داد. ایشان علاقمند بود در کارهای به زمین مانده و کارهایی که دیگران نرفتند سراغش و عقب افتادگی وجود دارد، در آن بخش ها ورود پیدا کند.

ابوالفضل مقدم؛ مسئول اطلاعات و عملیات یگان موشکی در دوران دفاع مقدس
ما می دیدیم که ایشان بعد از نوشتن آیه (و ما رمیت) هفتاد درصد موشک هایشان به اهداف سیاسی و نظامی و صنعتی دشمن اصابت می کرد و این قطعاً به خاطر ایمان حسن آقا و توسل و توکل ایشان به خدا بود.

سردار رمضان شریف؛ مسئول اداره روابط عمومی و انتشارات سپاه پاسداران
شهید مقدم، شهید کاظمی، شهید همت و شهید باکری یک سپاه پاسداران کامل بودند. شهید مقدم پاسدار، ولایت مدار، کم توقع و پربازده بود. اخلاص داشت و ولایت پذیر بود. وقتی که این اوصاف در یک فرمانده جمع می شود می تواند به عنوان یک سپاه کامل محسوب شود.

سردار سعادتی؛ از دوستان شهید
سردار حسن تهرانی مقدم در راه اندازی تشکیلات موشکی سپاه بسیار خوب عمل کرد و در واقع شاید او بود که با دانش و نبوغی که در اختیار داشت توانست مسأله افزایش توان موشکی ایران را به عنوان یک دکترین نظامی در تمام دولت ها مورد توجه قرار دهد.

سردار عباس پور محمدی؛ معاون لجستیک سپاه پاسداران
حاج حسن از انسان هایی بود که با تمام تحولاتی که در جامعه ما اتفاق می افتاد مخصوصا در دهه بعد از جنگ شامل این تحولات نشد، اخلاص حاج حسن مثال زدنی بود.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی طائب؛ فرمانده قرارگاه عمار
آنچه حاج حسن تهرانی مقدم را از بین سایر دانشمندان ممتاز کرد این بود که او دانش را هدفمند و برای اهداف الهی می خواست.

علیرضا مزینانی؛ از دوستان و همرزمان شهید
حاج حسن یک جاذبه خاصی در ارتباط با نیروهایش داشت، به جرأت می توانم بگویم از کسانی که هرگز ادعا نداشت و کبر و غرور بر او فائق نشد و همیشه اهداف نظامی و اهداف کاری را در نظر میگرفت.

سردار محمد کاظمی؛ از دوستان شهید
سردار تهرانی مقدم فردی با تقوا، مطیع ولایت، با روحیه و اراده ای پولادین بود که در راه خدمت رسانی، شب و روز نمی شناخت.

سرلشگر پاسدار دکتر سید یحیی رحیم صفوی؛ دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا
سردار حسن تهرانی مقدم از بنیانگذاران سپاه پاسداران و سیستم های نظامی و فرماندهی دانشمند، عارف و مخلص و مجاهدی بزرگ بود.

سردار مرتضی قربانی؛ مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح
حاج حسن مقدم افتخاری برای ایران است، او حسن مقدم هایی را تربیت کرده که الان افتخاری هستند برای ما.

سردار محسن رفیق دوست؛ وزیر سپاه در دوران دفاع مقدس
همیشه امیدوار بود، همیشه امیدواریش محکم بود. آدم هایی که با خدا معامله می کنند، خدا سکینه ای بر قلبشان می گذارد که یاس و ناامیدی در او راه نداشته باشد.

سردار نامی؛ از همرزمان شهید
اولین رمز موفقیت ایشان آن اعتقاد، ایمان و باور قلبی به معنی واقعی کلمه بود و دومین رمز برنامه ریزی، تدبیر و تعقل ایشان بود.

مهندس منوچهر منطقی؛ مدیرعامل صنایع هوایی نیروهای مسلح و از همرزمان شهید
آرمانش در ذهن های ما نبود، آرمان هایش از بضاعت مملکت و سیاست مملکت جلوتر بود.

آیت الله محمدحسن اختری
این بزرگمرد عارف در راه ائمه اطهار (ع) قدم نهاد و این شهادت مدال ارزشمندی است و ا ین افتخار بزرگی است که نصیب ایشان و یارانش شده و این شهید گرانقدر لیاقت و خلوص آن را داشت و خداوند متعال این افتخار بزرگ را نصیب ایشان کرد.

سردار حاج احمد حق طلب؛ رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه و بسیج
یکی از نکات بارز شخصیتی شهید حسن مقدم این است که آنهایی که حسن مقدم را یک یا دو ماه قبل از شهادتش دیده بودند، دریافتند که این حسن مقدم با آن حسن مقدمی که ما یک سال، ده سال، بیست سال پیش می دیدیم هیچ فرقی نکرده بود. منظور اینکه انسان خوب است خیلی از خلقیاتش ثابت باشد.

نادر مهران پور؛ از دوستان شهید
آدم های بزرگی اطراف ما هستند ولی حسن آقا از جنبه های مختلف بزرگ بود. با آدم های مختلف صمیمی می شد و علاقه اش را نشان می داد که همین علاقه باعث جذب دوستان زیادی به سمت او می شد و در پیشرفت کارش هم ا زاین خصوصیت استفاده می کرد.

سردار حمید رضا مقدم فر؛ معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران
هر گاه که شهید تهرانی مقدم در یک جمع بود، به هیچ وجه کسی نمی توانست باور کند که ایشان برای خودش یک جایگاه مسئولیتی بالا دارد. با همه صمیمی و متواضع بود. جاذبه های اخلاقی اش بارز بود. تواضع و اخلاق محمدی داشت.

حجت الاسلام ایوب حسن زاده؛ مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی هوا فضای سپاه پاسداران
شهید تهرانی مقدم تلاش های بسیار وافری برای توسعه فناوری موشکی در سپاه داشت و در این زمینه به موفقیت های بسیار قابل ملاحظه ای دست یافته بود.

حجت الاسلام محمد حسن رحیمیان؛ نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران
ایشان توجه خاصی به خیرات و کمک به مستمندان داشتند و حتی بنده تا بعد از شهادت آقای تهرانی مقدم هم از خیلی از این کمک ها بی اطلاع بودم.

سردار محمد پاکپور؛ فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران
این بزرگمرد، علم، ایمان، تقوا، عشق به ولایت و تلاش برای سربلندی میهن اسلامی ایران را در هم آمیخته و در گمنامی راهی به سوی آسمان می جست.

سردار سید مجید موسوی؛ از همرزمان شهید
سردار شهید حسن تهرانی مقدم در بنیانگذاری و تشکیل مجموعه های ادوات، توپخانه و موشکی سپاه و ایجاد یک قدرت بازدارنده برای نظام نقشی کلیدی و اساسی داشت.

سردار سیدمحمد حجازی؛ معاون آماد و پشتیبانی و تحقیقات صنعتی ستاد کل نیروهای مسلح
شهید حاج حسن مقدم یک کوه اراده بود و هیچ کاری را نشدنی نمی دانست و با اراده ای که داشت همه موانع را برطرف می کرد.

سردار دکتر محمود صلاحی؛ استاندار پیشین خراسان رضوی و عضو هیأت امنای بنیاد فرهنگی صبح قریب
آن فرزانه فرهیخته، که عمری را با سلوک در جست و جوی فر علم و دانش، توأم با معنویت لبریز از حب ولایت زیست، بی آنکه علم داعیه برافرازد، عزت عالمانه زیستن الهی را تبلور بخشید و فرزانگی را در سپهر شهامت و شهادت شکوفا کرد.

سردار احمد وحیدی؛ وزیر پیشین دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح
سردار سرلشگر پاسدار شهید حسن تهرانی مقدم، بدون شک نمونه ای از متخصصان متعهد در عرصه اقتدار و سربلندی ایران و از مجاهدانی بود که پس از سال های عشق و حماسه همچنان به مجاهدت در عرصه علمی و تحقیقات دفاعی همت گمارد و همواره با فعالیت های خود پشتوانه ای برای نظام مقدس جمهوری اسلامی وخاری در چشمان دشمنان آن بود.

سردار محمدرضا نقدی؛ رئیس سازمان بسیج مستضعفین
حاج حسن طهرانی مقدم عاشق اهل بیت به ویژه حضرت زهرا (س) بود. از دیگر خصوصیات این شهید بزرگوار عشق او به ولایت و مقام معظم رهبری بود به طوری که ایشان نام مقام معظم رهبری را بدون ذکر «حضرت» بر زبان جاری نمی کردند و در آخر این که شهید مقدم عاشق شهادت بود و سرانجام به آرزویش رسید.

سردار حسین سلامی؛ جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
تواضع، اعتماد به نفس و آرامش از ویژگی های مهم شخصیتی شهید تهرانی مقدم بود و هر زمان که پروژه های موشکی این شهید به پیروزی می رسید، ذره ای غرور در او مشاهده نمی شد، بلکه همیشه سجده شکر به جای می آورد.

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری؛ مسئول بازرسی دفتر مقام معظم رهبری
معتقدم خانواده محترم تهرانی مقدم، قبلاً که یک شهید تقدیم اسلام کرده بود، یک بال پرواز داشت ولی حال با دو بال پرواز می کند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شهید حسن تهرانی مقدم
دانشمند برجسته و پارسای بی ادعا
درباره وبلاگ

کسانی را که در راه خدا کشته شده‏ اند مرده مپندار، بلکه زنده ‏اند و نزد پروردگارشان به ایشان روزی می‏دهند.
از فضیلتی که خدا نصیبشان کرده است شادمانند و به آنها که در پی شان هستند و هنوز به آنها نپیوسته‏اند بشارت می‏دهند که بیمی بر آنها نیست و اندوهگین نشوند.
سوره آل عمران ؛ آبات ۱۶۹ -مدیر وبلاگ : گمنام گمنام
نویسندگان
نظرسنجی
سطح مطالب و محیط سایت چگونه است؟آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
ابزار تلگرام